Aktivity - Parkhotel Sokolov

Aktivity v hotelu

Ceník - Wellness & Relax
Relax Studio - Finská sauna, parní box, vířivé vany
Relax Klub - Jacuzzi, relaxační místnost
Fyzioterapie
Nová léčebná metoda - Matrix-Rhythmus-Therapie
Masáže a podvodní masáže
Fitness
Plavecký bazén

Aktivity v blízkém okolí

Your text...

Aktivity v regionu

Západočeské lázně

V regionu vyvěrají stovky minerálních pramenů s léčivými účinky. V jejich blízkosti vznikla lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Jáchymov, Lázně Kynžvart a Konstantinovy Lázně. Lázeňská města coby skvělá místa pro regeneraci těla i duše přitahují domácí i zahraniční hosty už stovky let.

Hrady, zámky, zříceniny

Andělská hora – zřícenina gotického hradu, který se po požáru v roce 1718 změnil v trosky. Místo s krásným výhledem daleko do kraje si oblíbil i německý básník J. W. Goethe.

www.kr-karlovarsky.cz/obce/Andelska_hora/, C

Loket – město s památkovou rezervací a raně gotickým, renesančně upraveným hradem na skalním ostrohu nad řekou Ohří. Prohlédnete si expozice skla, porcelánu a knižní vazby, ve vězeňských kobkách je umístěna multimediální výstava středověkých mučicích nástrojů a útrpného práva.

www.hradloket.cz, C

Zámek Kynžvart – reprezentační klasicistní sídlo známého rakouského politika a kancléře K. V. Metternicha s unikátním kabinetem kuriozit, který obsahuje 4 000 exponátů z celého světa. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami.

www.kynzvart.cz, S

Bečov nad Teplou – gotický hrad a barokní zámek v údolí říčky Teplé. Jeden z prohlídkových okruhů je věnován románskému relikviáři sv. Maura ze 13. století, který byl objeven roku 1985 pod podlahou hradní kaple.

www.zamek-becov.cz, S

Hrad Hauenštejn – původně středověký hrad, přestavěný v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky. Postupně zde vzniká regionální kulturní centrum s bohatou nabídkou trávení volného času.

http://hornihrad.cz/, S

Cheb – symbolem města je Špalíček, komplex 11 domů na středověkých základech, rozdělených Kramářskou uličkou. Chebský hrad střežený mohutnou čtverhrannou Černou věží je jednou z nejzachovalejších dochovaných románských falcí na území České republiky.

www.tic.mestocheb.cz,

Hrad Hartenberg

Zámek Sokolov

Zámek Mostov

Zámek Kamenný dvůr

Tvrz Šabina

Tvrz Těšovice

 

Památky UNESCO

 

Západočeský lázeňský trojúhelník – Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně kandidují na zápis mezi památky UNESCO. Zařazení do prestižního seznamu si zaslouží jak originální lázeňská architektura, tak jedinečné přírodní léčivé zdroje; minerální prameny v Karlových Varech a Mariánských Lázních doplňují vydatná ložiska mineralizované slatiny ve Františkových lázních. Léčí se tu celá škála nemocí od poruch trávicího ústrojí přes nemoci neurologické, metabolické, pohybového ústrojí a ženské nemoci.

Kostely, kláštery a židovské památky

Klášter premonstrátů v Teplé – založil jej v roce 1193 český velmož blahoslavený Hroznata. Prohlídky areálu zahrnují románsko-gotický kostel Zvěstování Páně s pozdně barokní výzdobou a knihovnu se vzácnou sbírkou prvotisků, přístupná je i pěkně upravená klášterní zahrada.

www.klastertepla.cz, S

Kostel sv. Jiří Horní Slavkov

Sloup Nejsvětější Trojice Loket
Kostel sv. Jakuba Většího Sokolov
Kostel sv. Petra a Pavla v Mnichově
Kostel pravoslavný Mariánské Lázně

Židovský hřbitov v Bečově nad Teplou

Lázně Kynžvart – dům New York

Hřbitov v Kynšperku nad Ohří

Církevní památky na Mariánské cestě

Maria Loretto

Chlum sv. Máří

Kamenice u Březové

Kostel sv. Mikuláše pod Krudumem

Kostel sv. Kunhuty Královské Poříčí

Kostel sv. Václava Loket

Sedlec u Karlových Varů

Kostel Máří Magdalény v Karlových Varech

Lidová architektura

Královské Poříčí

Kostelní Bříza

Salajka a Doubrava

Milíkov

Technické a vojenské památky

Blatenský vodní příkop – 20 km dlouhý vodní kanál mezi Božím Darem a Horní Blatnou. Technická památka vznikla v polovině 16. století a zásobovala vodou těžební zařízení okolních dolů.

www.horni-blatna.cz/turisticke-informace/blatensky-prikop/, C

Dlouhá stoka – unikátní technická památka; vodní kanál, který vede z Kladského rybníka k Hornímu Slavkovu, se začal budovat v roce 1531 a v dobách největší slávy měřil přes 30 km. Vodní dílo určené pro přepravu dřeva a pohon těžních zařízení bylo v provozu až do počátku 20. století.

www.omks.cz, C

Hornické muzeum Krásno – někdejší rozsáhlá naleziště cínu v okolí Krásna dnes připomíná stálá expozice mapující dějiny hornictví s ukázkovou štolou, historické parní těžní stroje, strojovna s dílnami a řada lokomotiv a důlních vozíků.

www.omks.cz, S

Horní Blatná – hornické město, založené v první polovině 16. století poblíž nalezišť cínu, s muzeem a galerií ve věži kostela sv. Vavřince. Nad městem se tyčí Blatenský vrch s rozhlednou, na jeho úpatí vznikly propadnutím středověkých dolů hluboké průrvy, takzvané Vlčí jámy, na jejichž dně po celý rok leží led a sníh.

www.horni-blatna.cz, C

Muzeum techniky Sokolov

Muzeum dráhy v Kraslicích

Muzeum motocyklů Bečov

Muzea, galerie a archeologické expozice

Muzeum Sokolov

Muzeum knižní vazby Loket

Turistické trasy

Návštěvnické centrum sklárny Moser v Karlových Varech – prohlídka tradiční sklářské huti, kde se od roku 1893 vyrábí sklo značky Moser, je spojená s historickou expozicí a obchodem.

www.moser-glass.com/cz/navstevnicke-centrum, C

Vinařské, pivní a gastronomické zajímavosti

Jan Becher Muzeum v Karlových Varech – výroba známého bylinného likéru Becherovka byla zahájena v roce 1807. Muzeum mapuje historii výroby známého nápoje, součástí prohlídky jsou ochutnávky.

www.becherovka.cz, C

Zámek Chyše – novogotické sídlo obklopené rozsáhlým parkem, kde působil jako učitel Karel Čapek. Prohlídku zámku zpestřuje posezení v zámecké restauraci a zámecký pivovar, kde se vaří originální pivo dle staročeských receptur.

www.chyse.com, S

Koupání, sport a aktivní dovolená

Aquacentrum Agricola v Jáchymově – aquacentrum je součástí Léčebných lázní Jáchymov. K dispozici jsou dvě plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, Kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou a vodopádem a řadu jiných vodních atrakcí a služeb.

www.laznejachymov.cz, C

Aquaforum ve Františkových Lázních – komplex ve stylu římských lázní s otevřenou i krytou částí. Čtyři vnitřní a tří venkovní bazény s tobogánem a vodními skluzavkami doplňují dětské bazénky a brouzdaliště, vířivky, masážní proudy, vodní jeskyně a další atrakce.

www.aquaforum.info, C

Přírodní koupaliště Michal u Sokolova – jihovýchodně od Sokolova se  rozkládal hnědouhelný důl, který dnes slouží jako přírodní koupaliště. Je tu brouzdaliště s vodními klouzačkami, dětská hřiště a nafukovací skákací hrad, tobogán, obří trojskluzavka, nafukovací ledovce na šplhání, trampolíny, skluzavky a další atrakce.

www.michal-sokolov.cz, S

Krytý bazén v Sokolově areál v klidném a příjemném prostředí zámeckého parku poblíž centra města nabízí bazén s chrličem, dva whirlpooly, dva tobogány, pro děti je dispozici dětský bazének s teplejší vodou vybavený vodními atrakcemi a skluzavkou.

www.sb-sokolov.cz/bazen/index.html, C

Medard

Lanové centrum Mariánské Lázně

Lanový park Loket

Lázně a wellness

Karlovy Vary – jedno z nejznámějších lázeňských měst na světě, založené ve 14. století českým králem a římským císařem Karlem IV. Horké i studené léčivé prameny jsou využívány k pitným kúrám, koupelím a dalším procedurám. Každoročně se tu koná Mezinárodní filmový festival, oblíbené jsou prohlídky sklářské huti sklárny Moser a Jan Becher Muzea, věnovaného likéru Becherovka.

www.karlovyvary.cz, C

Mariánské Lázně – lázeňské město s více než stovkou minerálních pramenů. Typickou architekturu zastupuje několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. Století.

www.marianskelazne.cz, C

Františkovy Lázně – lázně pojmenované po rakouském císaři Františkovi I. s typickým šachovnicovým půdorysem a řadou klasicistních a empírových budov.

www.franzensbad.cz, C

Jáchymov – město založené na počátku 16. století u bohatých nalezišť stříbrné rudy se proslavilo ražbou stříbrných tolarů, které daly název severoamerické měně. Z jáchymovského smolince izolovali na přelomu 19. a 20. století manželé Curieovi rádium. Radioaktivní voda se využívá k léčbě pacientů ve zdejších lázních.

www.jachymov.cz, www.laznejachymov.cz, C

Příroda a daleké výhledy

Bismarckova věž na Zelené hoře u Chebu – jedna ze tří českých věží, které se stavěly na počest německého kancléře Otto von Bismarcka. Rozhledna byla slavnostně otevřena v roce 1909.

www.bismarcktuerme.de, S

Krásenská rozhledna – na Krásenském vrchu nad městem Krásno stojí zajímavá kamenná rozhledna s vnějším spirálovým schodištěm.

www.chebsko.com/products/rozhledna-krasno/, C

Skalky skřítků – vzácná geologická lokalita, přibližně šedesát různě širokých a různě hlubokých dutin s pravidelným válcovým tvarem. Skalky leží v údolí řeky Ohře u obce Kyselka.

www.obeckyselka.cz/SK.htm, C

Svatošské skály – mohutná skalní stěna na levém břehu řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem. Žulové věže obestírá řada pověstí, nejznámější z nich hovoří o zkamenělém svatebním průvodu.

www.loket.cz, C

Kladská – malá osada u Kladského rybníka s dřevěným loveckým zámečkem a dalšími stavbami v alpském stylu. Přírodou kolem rybníka, která připomíná severskou tajgu, vede naučná stezka.

www.kladska.com, C

SOOS

Komorní hůrka

Geologické zajímavosti

Zkamenělé stromy u Habartova

Rotavské varhany

Kamenný hřib u Kraslic
Vysoký kámen

Kynžvartský kámen

Svatošské skály

Dovolená s dětmi, zážitky a tajemství

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních – v rozlehlém parku jsou rozmístěny modely významných staveb z celé České republiky v měřítku 1:25. Mezi přibližně padesáti modely spatříte například hrad Karlštejn a Český Krumlov, rotundu na Řípu, vysílač na Ještědu, zámek Kynžvart nebo letiště v Karlových Varech i s letadly.

www.boheminium.cz, S

Národní přírodní rezervace Soos – rozlehlá rašeliniště a slatiny s jezírky, minerálními prameny a vývěry plynného kysličníku uhličitého. Územím prochází naučná stezka vedená po dřevěných povalových chodníčcích, je tu přírodní geologický park a muzeum pravěkých zvířat s modely v životní velikosti.

http://priroda-kv.cz/, S

Motýlí dům v Žirovicích asi 2 km od Františkových Lázní si můžete vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka přes housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před vámi odehrává celý cyklus života.

www.motylidum.cz, S

Dětský ráj Svatošské skály

IQ koutek v PARKHOTELU Sokolov

Mýtická místa

Loket - Zakletý purkrabí

Obec Kostelní

Loket - Gottstain

Svatošské skály - Hans Heiling

Vysoký kámen

Řeka Ohře

Tři kříže

Hora Krudum

Popraviště Horní Slavkov

Siadrova kaple

Akce

Valdštejnské slavnosti v Chebu – dvoudenní historické slavnosti na počest vévody Albrechta z Valdštejna, který byl v Chebu zavražděn. Akce zahrnuje slavnostní průvod městem, trhy, koncert, ohňostroj a další atrakce.

www.mestocheb.cz, srpen

Bečovské mumraje – uvidíte historické tržiště, iluzionisty, kejklíře, střelce, velocipedisty i bečovské flétny a klarinety. Čekají vás spousty účinkujících, divadelní představení i bohatý doprovodný program.

www.zamek-becov.cz, červenec

TOURFILM a TOURREGIONFILM festival Karlovy Varymezinárodní filmový festival cestovního ruchu a národní filmový festival cestovního ruchu představí světovou elitu a nové trendy ve filmové tvorbě.

www.tourfilm.cz, říjen

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech – nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice každoročně do Karlových Varů přiláká hvězdy stříbrného plátna i desetitisíce nadšených fanoušků.

www.kviff.com, červenec

Uvidíte jen v oblasti Západočeské lázně

Jedině v Bečově nad Teplou si prohlédnete relikviář sv. Maura

Relikviář svatého Maura patří mezi památky evropského významu a je považován za druhou nejvzácnější movitou památku na území České republiky, řazenou významem za korunovační klenoty českých králů. Tomuto skvostu je věnován jeden z prohlídkových okruhů hradu a zámku v Bečově nad Teplou. Dopodrobna se seznámíte nejenom s historií tohoto skvostu, ale i s kuriózní historií, která provázela jeho objevení v listopadu 1985 pod podlahou hradní kaple, s tím, co bylo v relikviáři objeveno i s jeho restaurováním. Zlatým hřebem je prohlídka samotného originálu, který spočívá na podstavci pod skleněným víkem v trezorové místnosti.

www.zamek-becov.cz, S

U Chebu najdete nejmladší českou sopku

Mírná a vcelku nenápadná vyvýšenina s nadmořskou výškou 503 m, kterou naleznete v rovinatém terénu Chebské pánve, je mnohem významnější, než by napovídal první pohled. Jedná se totiž o nejmladší sopku na našem území, která byla podle odhadů vědců naposledy činná na konci třetihor. Doznívající vulkanickou činnost připomíná jen oxid uhličitý v podobě mofet neboli probublávajících plynů na zlomových liniích. Pamětní deska ve skále nad průzkumnou štolou připomíná, že se o průzkum jejího nitra zasloužil J. W. Goethe.

www.mestocheb.cz, C