Finská sauna, parní box, vířivé vany - Parkhotel Sokolov

provozní doba NONSTOP - objednávky v recepci hotelu

Relaxační studio Vám nabízí moderní pojetí relaxace v rozmanitých podobách. Uspokojí vaši touhu po nalezení harmonie a pohody. Chceme Vás naučit odpočívat, udělat si čas na sebe. Máme pro Vás otevřeno 365 dní v roce.

Pro zachování maximální míry soukromí je studio určeno výhradně pro uzavřené skupiny.

Finská sauna, parní kabina, hydromasážní vany v našem relaxačním studiu patří ke špičkám ve své třídě.

Zvolili jsme svěží a moderní styl, který vás příjemně naladí. Vytvořili jsme pro Vás místo, kde můžete zapomenout na okolní svět a všechny starosti nechat za dveřmi. Vstoupíte do světa vůní, příjemné hudby, harmonicky sladěných barev a osvětlení. Budete odpočívat, naberete nové síly...

Zažijete POHODU, KTEROU SI MŮŽETE DOVOLIT!

 

...

 

 

Finská sauna

Skvělý způsob jak se uvolnit a zrelaxovat po dlouhém dni. Nahřát saunu na správnou teplotu trvá cca 30 minut, informujte prosím recepci o Vašem záměru saunu použít. Rádi Vám vyhovíme a poskytneme vybavení pro saunování.

Nabijte své tělo energií díky osvěžení a relaxaci v sauně, očistěte se od všech starostí a udělejte něco pro své zdraví.

Naše sauna Vám umožní volit mezi klasickou finskou saunou a vlhkou bylinnou lázní. Můžete si užívat inhalace bylinek nebo nespočetně druhů aroma. Tento způsob lázně je vhodný především pro toho, kdo špatně snáší vysoké teploty ve finské sauně, pro astmatiky a ty, kteří mají problémy s dýchacími cestami.

V prostoru sauny se nachází potírna pro 4 osoby, odpočívárna a sprcha. Saunování zpříjemňuje poslech hudby a popíjení nápojů, které si můžete objednat v recepci hotelu.

Z hygienických důvodů je ve studené zóně ochlazovací bazének nahrazen zchlazovací sprchou.

Při saunování působí střídavě po sobě na tělo horké a studené podráždění. Vysoká teplota v prostoru sauny zklidňuje nervy a svalstvo, a podporuje tvorbu ochranných látek proti nákazám. Srdce bije sice poněkud rychleji, ale rozšířením cév v kůži je toto zrychlení zmenšováno a vyšší krevní tlak stabilizován. Ve fázi ochlazování se sníží tělesné teploty na výchozí hodnoty. Tím se pravidelně cvičí podkožní cévy a kožní buňky jsou povzbuzovány k regeneraci. Kosmetický účinek sauny je vidět a cítit. Lepší pročištění pórů není možné. Silné a účinné prokrvení kůže ji zpevňuje, napíná a odstraňuje nečistoty.

Parní box

Parní koupel má prastarou historii, již staří Řekové ji znali a u Římanů to byla součást lázeňské kultury. I dnes se setkáváme s touto formou koupele v její původní podobě.

Je to zdravá a příjemná potní lázeň, podobná sauně, ale se zcela jiným klimatem - ne tak horká a mnohem vlhčí. A přesto se může svým účinkem rovnat sauně. Pro mnohé vyhovují právě nízké teploty koupele mezi 43 a 46 °C a relativní vlhkost vzduchu až 100 % jako ideální pro uvolnění.

Ale nejen proto - zvláště zdravá je horká pára při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. I ten, komu záleží na zdravé pokožce, dovede ocenit vlhké teplo parní koupele. Podporuje lepší prokrvení, čistí a oživuje pokožku.

Masážní vany

Představte si dvacet minut nicnedělání: sedíte v pohodlném křesílku v báječně teplé vodě, vaše svaly se přímo rozplývají pod vlivem nejrůznějších proudů vody a bublinek vzduchu, hlava klesá na měkký polštářek a celým tělem se rozlévá pocit klidu a úlevy.

Přesně to: rehabilitaci, relaxaci a odreagování, regeneraci sil a odpočinek Vám nabízí naše masážní vany. Zbaví Vás bolesti, únavy i stresu. Zve Vás k odpočinku po vyčerpávajícím pracovním dni stejně jako po sportovním výkonu. Poskytne Vám masáž v příjemném a přirozeném prostředí teplé vody.

Relaxace

Relaxační místnost provoněná vůní éterických olejů (silic) Vám navodí příjemnou emoční odezvu a vyvolá pocit úlevy, osvěžení, uklidnění, nebo povzbuzení. V této příjemné atmosféře, obklopeni meditační hudbou, si odpočinete na dřevěných lehátkách.

Občerstvení

Na recepci nebo vnitřním telefonem přímo ze studia si můžete objednat občerstvení dle Vašeho přání.