O hotelu

Celý komplex  je situován  v centru Sokolova,  v okouzlujícím prostředí chráněného zámeckého parku,  dnes v zeleni parkových stromů s botanickou stezkou, sousedící cyklo a in-line stezkou, dříve oborou pro daňky a jeleny, které zde chovali sokolovští zámečtí pánové. Sokolovský zámek se nachází doslova pár kroků od hotelu, jedná se o pozdně renesanční a raně barokní stavbu, která byla vystavěna na místě původní vodní tvrze ze 13.stol.a pozdně gotického hrádku Šliků. V roce 1622 po bitvě na Bílé Hoře získali zámek Nosticové, kteří jej přestavěli. V první polovině 18. stol. bylo upraveno okolí zámku na zahradu podle francouzského způsobu.  V letech 1800-1805 nechal hrabě Bedřich Nostic opravit zámek v klasicistním stylu. V současné době zámek tvoří čtyřkřídlá budova s uzavřeným nádvořím a čtyřmi nárožními věžemi. Zajímavostí je, že jeho severní věže jsou válcovité a jižní věže hranaté s okrouhlou spodní části. Od roku 1960 se v zámku nachází muzeum se zaměřením na dějiny regionu, historii hornictví, geologii a ekologii.

Sokolov se nachází uprostřed trojúhelníku světoznámých lázní – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, proslulé bohatstvím léčebných minerálních pramenů a architekturou z počátku 19. století. O vzniku města Sokolova se vypráví stará pověst. Prý v době křížových výprav, žil někde na horní Ohři  rytíř a ten se zúčastnil tažení proti Turkům, kteří tenkrát znesnadňovali věřícím přístup k Ježíšovu hrobu ve Svaté zemi. Když se pak po létech vrátil do své vlasti, našel místo své tvrze jen spáleniště a zarostlý hrob své ženy, a tak odešel z míst, která mu připomínala ztrátu nejbližších. Šel po řece a na soutoku Ohře a Svatavy si postavil chýši. Do této oblasti jezdili často hradní páni na lov se cvičenými sokoly. Rytíř, který prošel těžkými boji, byl i dobrým ranhojičem, a tak byl vyhledáván obyvateli okolí. Brzy vznikla kolem poustevníkova srubu osada, kde cvičili lovčí sokoly, a jíž bylo dáno jméno po sokolech – Sokolov. Obraz sokola později přešel i do městského znaku. Dnes už v Sokolově mnoho sokolů nepotkáte, nicméně pohled z okna hotelové restaurace Vám nabízí, nádhernou podívanou do  přírody, ve které je kdysi sokolníci cvičili k loveckým účelům. Doufáme, že návštěva hotelu a hotelové restaurace bude pro Vás příjemným zážitkem.

 

CERTIFIKÁTY KVALITY

CERTIFIKACE ASOCIACE HOTELŮ A RESTAURACÍ ČR

PARKHOTEL Sokolov je oficiálně certifikovány v kategorii hotel ***

Certifikace Asociace hotelů a restaurací ČR dle hodnotících kritérií Hotelstars Union jsou jednotné i pro hotely a další ubytovací zařízení v Rakousku, Německu, Maďarsku, Nizozemí, Švédsku a Švýcarsku.

OCENĚNÍ HOTELU

1. MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ TURISTICKOU NABÍDKU V ČR - Festival knedlíků

SPOLUPRACUJEME

PRONATAL, člen skupiny MEDICOM

Poskytujeme komplexní služby v oblasti asistované reprodukce. Špičkové technologie a nejmodernější metody léčby jsou samozřejmostí ve všech našich centrech. Vlastníme genetickou laboratoř pracoviště prenatální medicíny, díky kterým vám můžeme poskytnout opravdu komplexní péči. Součástí genetické laboratoře je i oddělení klinických genetiků, kteří vám doporučí potřebná vyšetření a následně také podrobně výsledky vysvětlí. Toto pracoviště je držitelem certifikace ČSN EN ISO 15189:2013 a akreditováno Českým institutem pro akreditaci (ČIA). PRONATAL má také smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Od roku 2016 je PRONATAL členem skupiny MEDICON, která je jedním z největších provozovatelů ambulantních zařízení v Praze.

 

NEMOS Medical Private Care s.r.o. - Oční klinika NEMOSŠpičkový kolektiv očních lékařů pod vedením prim. MUDr.A.Farkaše, který je člen světových odborných společností a má s laserovou chirurgií oka dlouholeté zkušenosti.

CYKLISTÉ VÍTÁNI

Spolupracujeme s turistickým portálem Cyklisté vítáni, kde naplánovat výlety po městě Sokolov a okolí

KUDY Z NUDY

Spolupracujeme s turistickým portálem Kudy z nudy, kde se mimo jiné můžete dozvědět o připravovaných akcích nebo si naplánovat výlet do Sokolova a okolí

CZECH TOURISM

Již několik let úzce spolupracujeme s agenturou Czech Tourism, která propaguje Českou republiku doma i ve světe jako atraktivní turistickou destinaci.

POMÁHÁME CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ SOKOLOV, z. s.

Spolupracujeme s Chráněné bydlení Sokolov, z. s.  je poskytovatelem sociální služby chráněné bydlení, jejímž cílem je umožnit dospělým lidem s mentálním znevýhodněním žít v bytech chráněného bydlení a podporovat je podle jejich individuálních potřeb, aby mohli podle svých schopností a možností přebírat zodpovědnost za svůj život.  Více zde: http://www.chbsokolov.eu/o-nas/

Hotel v zámeckém parku v centru města Sokolova

59

Pokojů

121

Lůžek

2

Salónky

146

Konferenčních míst

405

Vzrostlých stromů